SENDD: Inovacija koja oblikuje budućnost pedijatrije

 

Nakon nebrojenih gostovanja u epizodnim ulogama – hvala svim organizatorima koji su nas ugostili na svojim pozornicama, pozivima ćemo se sa zadovoljstvom nastaviti odazivati i ubuduće – SENDD je konačno u javni prostor istupio u vlastitoj režiji. Uz svesrdnu pomoć konzorcija AI4Health.Cro – European Digital Innovation Hub

Zasukali smo rukave te smo nakon tjedana uske suradnje s kolegama iz Poliklinika Sabol u ponedjeljak u Ziceru inscenirali svoj debi.

Nećemo se lagati. Bilo koji tip istupa namijenjenog vrlo uskom krugu krajnje specijaliziranih konzumenata za sobom vuče opravdane strahove. Hoće li se ekipa pojaviti? Hoćemo li se i koliko zbrukati? IT konfe k’o za vraga uvijek prate tehnički problemi. Što ako neki zalutali komet baš taj dan pročita svoj dnevni horoskop i zaleti se pod utjecajem retrogradnog Merkura u ovu našu malu plavu špekulu?

Ništa se od navedenoga nije obistinilo. Umjesto toga, svjedočili smo knjiškom primjeru dobro organiziranog i dobro recipiranog eventa s nevjerojatnim odazivom.

Inovacija koja oblikuje budućnost pedijatrije zainteresirala je upravo one ljude kojima smo se nadali: pedijatre, neuropedijatre, neonatologe, dječje fizijatre, dječje fizioterapeute, patronažne sestre i sve one druge s njima povezane struke koje sudjeluju u skrbi neurološko zdravlje dojenčadi. Njih više od 60!

Ovim se putem najiskrenije zahvaljujemo svim izletnicima koji su zbog SENDD-a u ponedjeljak na Velesajam povlačili iz cijele Hrvatske. Iz sigurnosti smo zabinja gledali kako se preskaču zidovi samo da se čuje najnovije iz domene sjecišta AI-ja i pedijatrije. 😉

Prvi se u arenu zaletio doktor Krakar, koji je publici u tanane predstavio SENDD i njegov značaj iz pozicije neuropedijatrije. Štafetu je preuzeo naš Strgar. Nije razočarao. Štoviše, iz rukava je izvlačio ekskluzive kojih dosad nisu bili svjesni ni naši najvjerniji pratitelji. Godine iskustva propovijedanja o SENDD-u obojici su predavača ulili potrebno samopouzdanje da suvereno upravljaju kako sadržajem, tako i pozornošću publike. Uspješno su se othrvali čak i riziku da zabavne anegdote i prigodne šale ogrezu u cringe stranu. Čestitke, dečki, bili ste na razini zadatka!

Centralnim dijelom priredbe orkestrirao je kolega Kustić. Josip se kao moderator maestralno probijao kroz panel diskusiju. Pronicljivo je otvarao vrata i zatvarao prozore potičući naše uvažene goste da s publikom podijele upravo one dijelove svojih ekspertiza od kojih će slušatelji imati najviše praktične koristi. S obzirom na to da nos nije kopao nitko, da je u mobitel krišomice zurilo samo dvoje ljudi i da se za sat panično hvatao samo zaštitar pred kraj radnoga vremena, možemo zaključiti da ćemo i njega opet slati u slične terenske zadatke. 😎

Gargantuanske zahvale upućujemo panelistima koji su izdvojili svoje dragocjeno vrijeme kako bi dali svoj obol diskusiji o budućnosti pedijatrije.

  • doc. dr. sc. Snježana Gverić Ahmetašević, dr. med., specijalist pedijatrije, uži specijalist neonatologije (Klinika za ženske bolesti i porodništvo KBC-a Sestre milosrdnice)
  • dr. sc. Ivana Kern, dr. med, specijalist fizikalne medicine i rehabilitacije (Specijalna bolnica za zaštitu djece s neurorazvojnim i motoričkim smetnjama, Zagreb)
  • doc.dr.sc. Ana Katušić, edu.reh. (Odsjek za motoričke poremećaje, kronične bolesti i art-terapije Edukacijskorehabilitacijskog fakulteta)
  • dr.sc. Goran Krakar, dr.med. specijalist pedijatrije, uži specijalist neuropedijatrije (Poliklinika Sabol)
  • dr.sc. Anja Barešić (Institut Ruđer Bošković, koordinatorica AI4Health.Cro)
  • Tomislav Strgar (voditelj TIS.AI odjela, TIS Grupa)

Božidar Žitnik uvrstio je naš event u svoj pregled najvažnijih tehnoloških događanja u zemlji. Konferencija na kojoj smo užoj medicinskoj javnosti predstavili SENDD tako još uvijek odjekuje medijskim prostorom. Segment o SENDD-u pronaći ćete u slotu od 8. do 14. minute, ali svakako toplo preporučujemo da pogledate i ostatak reportaže.

👉 https://lnkd.in/dZqc_KhB